اموزش مسایل جنسی و زناشویی
این وبلاگ جهت اموزش مسایل زناشویی و پاسخ به سوالات شما عزیزان

تصویر شماره 1

زایش و تصور

مادر در حال بارداری میباشد به جنین مادر تبریک میگم .جنین در حال رشد است بصورت پنهانی به داخل رحم نگاه میکنیم و ببینیم که جنین ما چطوری رشد میکند و میخواد بزرگ شود و زندگی تشکیل بدهد

تصویر شماره 2

 

لقاح
اگر یک سلول اسپرم در مجاورت و درون تخمک قرار بگیرد ، آن را بارور خواهد کرد، و به عنوان لقاح معروف است. در این لحظه ، ترکیب ژنتیکی کامل است ، از جمله جنسیت جنین. در مدت حدود سه روز پس از لقاح ، تخمک بارور شده که به سرعت در حال تقسیم شدن به سلول های بسیاری است، از درون لوله فالوپ عبور و به درون رحم، جائی که به دیواره رحم متصل است، وارد میشود. جفت که جنین را تغذیه میکند، آغاز به شکل گیری میکند

تصویر شماره 3

 

رشد جنینی در 4 هفتگی
در این مرحله از رشد، اساس شکل گیری صورت و گردن آشکار میشود. قلب و رگ های خونی، ریه ها ، معده و کبد شروع به رشد میکنند. در این لحظه تست حاملگی مثبت است.

تصویر شماره 4


رشد جنینی در 8 هفتگی
جنین در این مرحله به اندازه یک حبه انگور است -- تقریبا یک اینچ. شکل پلک و گوش و حتی نوک بینی آشکار است. بازوها و ساق پاها به خوبی شکل گرفته اند. انگشتان دست و پا بلندتر و متمایز تر شده است.

تصویر شماره 5


رشد جنین در 12 هفتگی
اندازه جنین در حدود دو و نیم اینچ است و حرکت میکند. بتدریج در بالای رحم و بالا استخوان لگن خاصره احساسش میکنید. ممکن است دکتر ضربان قلب جنین را با ابزار ویژه ای بشنود. اندامهای جنسی آشکار میشود.

تصویر شماره 6

 

رشد جنین در 16 هفتگی
جنین اکنون در حدود 4.3 - 4.6 اینچ قد و 2.8 اونس وزن دارد. در بالای رحم و حدود سه اینچ زیر ناف قابل احساس است. چشمان جنین میتواند باز و بسته شوند. قلب و رگ های خونی او و خطوط انگشتان دست و پای جنین بطور کامل شکل گرفته اند

تصویر شماره 7

 

رشد جنین در 20 هفتگی
جنین در حدود 9 اونس وزن و حدود شش اینچ طول دارد. رحم باید همسطح ناف باشد. جنین می تواند شصت خود را مک بزند، دهن دره و کشش ایجاد کند، شکلک درآورد. به زودی حرکت جنین را احساس خواهید کرد که به آن "quickening" اطلاق میشود.

تصویر شماره 8


زمان سونوگرافی
سونوگرافی به طور کلی برای همه زنان باردار در هفته 20 حاملگی انجام می شود. توسط سونوگرافی ، دکتر تایید خواهد کرد که جفت، سالم و بطور طبیعی اتصال دارد و جنین به درستی در رحم قرار گرفته است. ضربان قلب و حرکات بدن ، بازوها ، و همچنین پاها را میتوان در سونوگرافی دید. جنسیت جنین معمولا در 20 هفتگی تعیین شده است.

تصویر شماره 9

 

رشد جنین در 24 هفتگی
در این زمان وزن جنین در حدود 1.4 پوند است. به حرکات قلب یا افزایش تپش آن واکنش نشان میدهد. اگر سکسکه کند ممکن است متوجه حرکات تند و سریع او بشوید. گوش داخلی او کاملا رشد یافته است ، در آنصورت ممکن است وارونه بودن خود را در رحم تشخیص دهد.

تصویر شماره 10

 

رشد جنین در 28 هفتگی
وزن جنین در این زمان حدود 2 و 6 اونس است. این موقعیت در این مرحله از بارداری غالبا تغییر میکند. اگر جنین زودرس متولد شود، برای بقای او یک فرصت مناسبی وجود خواهد داشت. از دکتر خود در مورد علائم هشدار دهنده زایمان زودرس سئوال کنید. برای کلاسهای آموزش تولد ثبت نام کنید. کلاسهای آموزش تولد، شما را از جنبه های گوناگون برای زایمان آماده میکند، از جمله زایمان و اداره نوزاد.

تصویر شماره 11

 

رشد جنین در 32 هفتگی
وزن جنین حدود 4 پوند و اغلب در حال نوسان است. به دلیل شروع یک لایه چربی در زیر پوست، جنین کمتر چروک دارد. نیمی از وزن خود را از اکنون بدست خواهد آورد. از دکتر خود یک نمودار از چگونگی حرکات جنین درخواست کنید. به فکر شیر دادن باشید. به زودی ممکن است از سینه شما آب colostrum ترشح شود، مایع زرد رنگی که قبل از شیر تولید میشود.

تصویر شماره 12

 

تفاوت اندازه در جنین، بستگی به عوامل بسیاری (از قبیل جنس ، تعداد جنین، و اندازه پدر و مادر) دارد ، بنابراین رشد کلی جنین به میزان اندازه واقعی آن، مهم است. به طور متوسط ، اندازه آن 12.5 اینچ و وزن 5.5 پوند است. مغز به سرعت در حال رشد است. ریه ها تقریبا به طور کامل رشد کرده اند. سر در این هنگام معمولا پایئن و بسمت لگن خاصره قرار دارد. حاملگی اصطلاحا در 37 هفتگی کامل شده و جنین آماده است!

تصویر شماره 13

 

تاریخ وضع حمل مادر پایان هفته 40 است. حاملگی از زمان لانه گزینی آغاز میشود و تاریخ وضع حمل با استفاده از اولین روز آخرین پریود محاسبه میشود. بر این اساس ، بارداری می تواند بین 38 تا 42 هفته باشد، دوره زایمان در حدود 40 هفتگی کامل میشود. برخی از بارداریهای بلند مدت -- بیش از 42 هفتگی -- واقعا بلند مدت نیستند. یک علت متداول موجب تاریخ وضع حمل نادرست است. بنا به دلایل ایمنی ، اکثر جنین ها تا هفته 42 متولد می شوند.

[ سه شنبه پانزدهم فروردین ۱۳۹۱ ] [ 8:37 ] [ سمیرا ]
درباره وبلاگ
امکانات وب