اموزش مسایل جنسی و زناشویی
این وبلاگ جهت اموزش مسایل زناشویی و پاسخ به سوالات شما عزیزان
با سلام خدمت تمام جوانان عزیز این وبلاگ رو ساختم تا با کمک شما عزیزان بتوانیم استفاده ی صحیح از این وبلاگ رو داشته باشیم این وبلاگ مطابق با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران خواهد بود در این وبلاگ میخوام مسایل اساسی از مشکلات جوانان و عدم اشنایی کافی از زندگی زناشویی را براتون توضیح بدم امید ان روزی که تمام مشکلات زناشویی افراد از بین رفته و زندگی گرم رو در پیش رو داشته باشید.این وبلاگ رو ایشاالله روزی باشد با پیشرفت و یاری شما دوستان بتوانیم سایت رسمی جامعه اسلامی قرار دهیم  این وبلاگ بصورت مرحله به مرحله از زندگی یک فرد و مشکلات هر فرد در هر دوران از زندگی بررسی میکنیم و تا ایشاالله هیچ مشکلی جنسی و زناشویی نداشته باشیم

قابل توجه تمام جوانان و کسانی که به نظرشان میتواند این وبلاگ مفید باشد:

۱-کسانی که میخواهند در این وبلاگ یاری کنند

۲-کسانی که میتوانند از نظر مالی جهت ارتقای وبلاگ و تبدیل به سایت کمک کنند

۳-کسانی که نیاز به مشاوره دارند

۴-کسانی که سوالات جنسی و زناشویی خود را میخواهند مطرح کنند

۵-کسانی که نظرات و پیشنهادی دارند

در قسمت نظرات حتما سوالات و نظرات و کمک های مالی و نیاز به مشاوره و .......... درمیان بگذارید تا در اولین فرصت پاسخ بدهم

[ سه شنبه یکم فروردین ۱۳۹۱ ] [ 13:37 ] [ سمیرا ]
مراقبت از بند ناف در نوزاد تازه متولد شده

وظيفه بند ناف چيست؟


جنين در داخل رحم مواد غذايي و اكسيژن لازم را طريق جفت كه به ديواره داخلي رحم مادر متصل است دريافت مي كند. جفت از طريق بند ناف به شكم جنين متصل مي شود. پس از تولد، بند ناف با گيره اي بسته شده و از نزديك بدن نوزاد قطع مي شود و به اين ترتيب تكه اي از آن متصل به ناف كودك باقي مي ماند كه به مرور مي افتد.
افتادن بند ناف چقدر طول مي كشد؟

بند ناف معمولاً ظرف 10 تا 21 روز خشك شده و مي افتد و جاي آن بصورت زخمي باقي مي ماند كه ظرف چند روز خوب مي شود.
آيا بند نافي كه هنوز نيفتاده است نياز به مراقبت خاصي دارد؟

مهمترين مسئله در نگهداري بند ناف قبل از افتادن آن، جلوگيري از عفونت است.
بند ناف را بايد خشك و تميز نگه داشت. در هنگام تعويض پوشك لبه بالاي آن بايد زير بند ناف تا كرد تا بند ناف در معرض هوا قرار داشته باشد و با ادرار تماس پيدا نكند. زمانيكه بند ناف مي افتد ممكن است پوشك كمي خوني شود كه طبيعي است. از حمام كردن نوزاد در وان تا قبل از افتادن بند ناف بايد خودداري كرد.
در هواي گرم به نوزاد بايد فقط پوشك و يك تي شرت گشاد پوشاند تا جريان هوا زير لباسش برقرار بوده و بند ناف سريعتر خشك شود. از پوشاندن لباس هاي زير دكمه دار تا زمانيكه بند ناف بيفتد بايد خودداري كرد. هيچگاه سعي نكنيد بند ناف را با دست بكنيد حتي اگر خيلي شل شده باشد و تنها اتصال آن رشته اي نازك باشد.
گاهي بعد از افتادن بند ناف توده گوشتي كوچكي باقي مي ماند كه ممكن است خودش از بين برود و يا نياز به درمان داشته باشد. اين توده ها كه "گرانولوم نافي" خوانده مي شوند مشكلي جدي نبوده و در داخل آنها عصب وجود ندارد بنابراين در صورتيكه نياز به درمان داشته باشند درمان آنها دردناك نخواهد بود.
در اتاق زايمان، متخصص زنان يا ماما براي جلوگيري از عفونت، بند ناف را پس از قطع كردن با مواد ضد عفوني كننده تميز مي كند. سال ها توصيه بر اين بود كه براي تميز كردن بند ناف در روزهاي بعد در خانه، از پنبه يا گاز آغشته به الكل يك يا دو بار در روز استفاده شود. بسياري از متخصصين كودكان هنوز هم به اين روش اعتقاد دارند ولي امروزه بعضي ديگر معتقدند كه بهتر است بند ناف را رها كرد تا خودش خشك شود و بيفتد. دليل اين اعتقاد جديد نتايج مطالعه اي كه در سال 1998 در كاناداد انجام شد. در اين مطالعه چنين نتيجه گيري شد كه ترميم بند ناف هايي كه به حال خود رها مي شوند 8 روز طول مي كشد در صورتيكه اين زمان براي بند ناف هايي كه با الكل تميز شده بودند 10 روز بود. (در هيچيك از 1800 نوزادي كه اين مطالعه بر روي آنها انجام شده بود عفونت ديده نشد.)
يكي از دلايلي كه بعضي متخصصين كودكان هنوز هم روش تميز كردن با الكل را توصيه مي كنند اين است كه بند ناف هايي كه با الكل تميز نمي شوند گاهي ترشحات و بوي بد دارند. از سوي ديگر بسياري از اين متخصصين معتقدند كه اختلاف دو روز در زمان ترميم، اختلاف چندان قابل توجهي نيست.
علائم عفونت بند ناف

در صورتيكه هر يك از علائم زير را مشاهده كرديد به پزشك مراجعه كنيد:

  • تب يا بد حال بودن نوزاد
  • تورم يا قرمزي ناف يا اطراف آن
  • وجود چرك
[ چهارشنبه سی ام فروردین ۱۳۹۱ ] [ 17:56 ] [ سمیرا ]

تصویر شماره 1

زایش و تصور

مادر در حال بارداری میباشد به جنین مادر تبریک میگم .جنین در حال رشد است بصورت پنهانی به داخل رحم نگاه میکنیم و ببینیم که جنین ما چطوری رشد میکند و میخواد بزرگ شود و زندگی تشکیل بدهد

تصویر شماره 2

 

لقاح
اگر یک سلول اسپرم در مجاورت و درون تخمک قرار بگیرد ، آن را بارور خواهد کرد، و به عنوان لقاح معروف است. در این لحظه ، ترکیب ژنتیکی کامل است ، از جمله جنسیت جنین. در مدت حدود سه روز پس از لقاح ، تخمک بارور شده که به سرعت در حال تقسیم شدن به سلول های بسیاری است، از درون لوله فالوپ عبور و به درون رحم، جائی که به دیواره رحم متصل است، وارد میشود. جفت که جنین را تغذیه میکند، آغاز به شکل گیری میکند

تصویر شماره 3

 

رشد جنینی در 4 هفتگی
در این مرحله از رشد، اساس شکل گیری صورت و گردن آشکار میشود. قلب و رگ های خونی، ریه ها ، معده و کبد شروع به رشد میکنند. در این لحظه تست حاملگی مثبت است.

تصویر شماره 4


رشد جنینی در 8 هفتگی
جنین در این مرحله به اندازه یک حبه انگور است -- تقریبا یک اینچ. شکل پلک و گوش و حتی نوک بینی آشکار است. بازوها و ساق پاها به خوبی شکل گرفته اند. انگشتان دست و پا بلندتر و متمایز تر شده است.

تصویر شماره 5


رشد جنین در 12 هفتگی
اندازه جنین در حدود دو و نیم اینچ است و حرکت میکند. بتدریج در بالای رحم و بالا استخوان لگن خاصره احساسش میکنید. ممکن است دکتر ضربان قلب جنین را با ابزار ویژه ای بشنود. اندامهای جنسی آشکار میشود.

تصویر شماره 6

 

رشد جنین در 16 هفتگی
جنین اکنون در حدود 4.3 - 4.6 اینچ قد و 2.8 اونس وزن دارد. در بالای رحم و حدود سه اینچ زیر ناف قابل احساس است. چشمان جنین میتواند باز و بسته شوند. قلب و رگ های خونی او و خطوط انگشتان دست و پای جنین بطور کامل شکل گرفته اند

تصویر شماره 7

 

رشد جنین در 20 هفتگی
جنین در حدود 9 اونس وزن و حدود شش اینچ طول دارد. رحم باید همسطح ناف باشد. جنین می تواند شصت خود را مک بزند، دهن دره و کشش ایجاد کند، شکلک درآورد. به زودی حرکت جنین را احساس خواهید کرد که به آن "quickening" اطلاق میشود.

تصویر شماره 8


زمان سونوگرافی
سونوگرافی به طور کلی برای همه زنان باردار در هفته 20 حاملگی انجام می شود. توسط سونوگرافی ، دکتر تایید خواهد کرد که جفت، سالم و بطور طبیعی اتصال دارد و جنین به درستی در رحم قرار گرفته است. ضربان قلب و حرکات بدن ، بازوها ، و همچنین پاها را میتوان در سونوگرافی دید. جنسیت جنین معمولا در 20 هفتگی تعیین شده است.

تصویر شماره 9

 

رشد جنین در 24 هفتگی
در این زمان وزن جنین در حدود 1.4 پوند است. به حرکات قلب یا افزایش تپش آن واکنش نشان میدهد. اگر سکسکه کند ممکن است متوجه حرکات تند و سریع او بشوید. گوش داخلی او کاملا رشد یافته است ، در آنصورت ممکن است وارونه بودن خود را در رحم تشخیص دهد.

تصویر شماره 10

 

رشد جنین در 28 هفتگی
وزن جنین در این زمان حدود 2 و 6 اونس است. این موقعیت در این مرحله از بارداری غالبا تغییر میکند. اگر جنین زودرس متولد شود، برای بقای او یک فرصت مناسبی وجود خواهد داشت. از دکتر خود در مورد علائم هشدار دهنده زایمان زودرس سئوال کنید. برای کلاسهای آموزش تولد ثبت نام کنید. کلاسهای آموزش تولد، شما را از جنبه های گوناگون برای زایمان آماده میکند، از جمله زایمان و اداره نوزاد.

تصویر شماره 11

 

رشد جنین در 32 هفتگی
وزن جنین حدود 4 پوند و اغلب در حال نوسان است. به دلیل شروع یک لایه چربی در زیر پوست، جنین کمتر چروک دارد. نیمی از وزن خود را از اکنون بدست خواهد آورد. از دکتر خود یک نمودار از چگونگی حرکات جنین درخواست کنید. به فکر شیر دادن باشید. به زودی ممکن است از سینه شما آب colostrum ترشح شود، مایع زرد رنگی که قبل از شیر تولید میشود.

تصویر شماره 12

 

تفاوت اندازه در جنین، بستگی به عوامل بسیاری (از قبیل جنس ، تعداد جنین، و اندازه پدر و مادر) دارد ، بنابراین رشد کلی جنین به میزان اندازه واقعی آن، مهم است. به طور متوسط ، اندازه آن 12.5 اینچ و وزن 5.5 پوند است. مغز به سرعت در حال رشد است. ریه ها تقریبا به طور کامل رشد کرده اند. سر در این هنگام معمولا پایئن و بسمت لگن خاصره قرار دارد. حاملگی اصطلاحا در 37 هفتگی کامل شده و جنین آماده است!

تصویر شماره 13

 

تاریخ وضع حمل مادر پایان هفته 40 است. حاملگی از زمان لانه گزینی آغاز میشود و تاریخ وضع حمل با استفاده از اولین روز آخرین پریود محاسبه میشود. بر این اساس ، بارداری می تواند بین 38 تا 42 هفته باشد، دوره زایمان در حدود 40 هفتگی کامل میشود. برخی از بارداریهای بلند مدت -- بیش از 42 هفتگی -- واقعا بلند مدت نیستند. یک علت متداول موجب تاریخ وضع حمل نادرست است. بنا به دلایل ایمنی ، اکثر جنین ها تا هفته 42 متولد می شوند.

[ سه شنبه پانزدهم فروردین ۱۳۹۱ ] [ 8:37 ] [ سمیرا ]
درباره وبلاگ
امکانات وب